Статуата на Меси остана без горната половина (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Статуата на Меси остана без горната половина (ФОТО)

Статуата на Меси остана без горната половина (ФОТО)

Статуата изградена во чест на најдобритот аргентински фудбалер на денешницата, Лионел Меси, синоќа е демолирана од страна на вандали, објавија од Буенос Аирес, градот каде статуата беше поставена минатата година.

Градоначалникот на градот, Ајрес Орасио Родригез истакна како статуата е најдобар начин за да му покажат на Меси колку го почитуваат и дека со него на челото на националниот тим сакаат да го освојат Мундијалот во Русија идната година.

„Статуата на Лионел Меси се најде на мета на вандали и е уништена. Остана без горната половина. Веднаш почнавме со реконструкција која ја започна градската управа и во најскоро време ќе биде поправена“ – стои во соопштението на градските власти.

 

mesi statua

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.