Црвена звезда со роденденски подарок за Лука Дончиќ (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
28/03/2017 16:25
Фудбал
28/03/2017 15:53
Фудбал
28/03/2017 15:24
Фудбал
27/03/2017 19:58

Црвена звезда со роденденски подарок за Лука Дончиќ (ФОТО)

Црвена звезда со роденденски подарок за Лука Дончиќ (ФОТО)

Лука Дончиќ пред неколку дена стана полнолетен, а најдобриот млад кошаркар во Европа се уште добива подароци за својот 18. роденден. Последниот пристигна од раководството на Црвена звезда, тимот што вечерва ќе им гостува во Мадрид на Дончиќ и на Реал Мадрид.

Шампионот на АБА-лигата му подари на Словенецот дрес од Црвена звезда со бројот 18, како одбележување на полнолетството на фантастичниот кошаркар пред кого дефинитивно е блескава иднина.

doncic crvena zvezda

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.