Веснина го освои Индијан Велс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
25/07/2017 22:15
Фудбал
25/07/2017 22:59
Фудбал
25/07/2017 22:28
Фудбал
25/07/2017 21:52

Веснина го освои Индијан Велс

Веснина го освои Индијан Велс

Елена Веснина е победничка на ВТА турнирот во Индијан Велс откако славеше во финалето против сонародничката Светлана Кузнецова.

Веснина славеше во исцрпувачки меч во нешто помалку од три часа, со 6-7,7-5,6-4. Првиот сет го освои Кузнецова, но Веснина потоа успеа да стигне до пресврт победа.

Русинката си ја освои највредната титула во досегашната своја кариера, во која има вкупно три трофеи од ВТА турнирите.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.