ВИДЕО: Невидени сцени во Лион, невини навивачи спасуваа жива глава... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

ВИДЕО: Невидени сцени во Лион, невини навивачи спасуваа жива глава…

ВИДЕО: Невидени сцени во Лион, невини навивачи спасуваа жива глава…

Невиден хаос настана на олимпискиот стадион во Лион, во пресрет на чевртфиналната пресметка од Лигата на Европа меѓу Лион и Бешикташ, по жестоките судири на трибините меѓу навивачите на двата тима.

navivaci lion

Физичките пресметки како „лавина“ се ширеа на сите трибини на стадионот во Лион откако најпрво домашните навивачи се одлучија да се пресметаат напаѓајќи ги гостинските. Сето тоа потоа зафати и бројни невини навивачи на споредните трибини кои мораа жива глава да спасуваат префрлајќи се на теренот и криејќи се и во соблекувалните на двата тима…

Се уште нема информација дали натпреварот ќе стартува вечерва откако ситуацијата ќе биде доведена под контрола, или дуелот ќе биде одложен за утре.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.