Втората лига Исток продолжува без Хоризонт Турново... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

Втората лига Исток продолжува без Хоризонт Турново…

Втората лига Исток продолжува без Хоризонт Турново…

Втората лига Исток продолжува без поранешниот прволигаш Хоризонт Турново кој е исфрлен од страна на Фудбалската федерација на Македонија поради неплатена котизација.

По неколку опомени за уплата на неопходната котизација, но и покрај тоа постојано неисполнување на обврските кон Втората лига, ФФМ одлучи да го исфрли Хоризонт Турново од второлигашката конкуренција.

Па денешното 7. коло во Втората лига – ИСТОК продолжува со девет екипи. Бодовите на екипите од досегашните средби со Хоризонт Турново сега се бришат.

ДВОЈКИ – 7. КОЛО (14:30 ч.)

Борец – Беласица

Победа Валандово – Осогово

Брегалница – Плачковица

Кожуф – Тиквеш

Каменица Саса – слободна

ЧЕТИРИ ДУЕЛИ ВО ВТОРАТА ЛИГА – ЗАПАД

Денеска се игра и 7. коло во Втората лига – ЗАПАД. На програмата се четири натпревари, а утре се игра единствено дуелот меѓу Велазерими и Новаци во Кичево.

ДВОЈКИ – 7. КОЛО (14:30 часот)

Тетекс – Локомотива

Македонија ЃП – Струга Трим Лум

Зајази – Гостивар

Лабуништа – Еуромилк ГЛ

УТРЕ (14:30 ч.)

Велазерими – Новаци

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.