Заре Марковски именуван за селектор на Романија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Заре Марковски именуван за селектор на Романија

Заре Марковски именуван за селектор на Романија

Некогашниот селектор на македонската кошаркарска федерација, кој пред извесно време беше и спортски директор во МКФ, Заре Марковски, е именуван за нов селектор на селекцијата на Романија. Тој потпиша договор со федерацијата на оваа земја за да го предводи националниот тим на Романија во квалификациите за СП 2019 година.

Заре Марковски е тренер на турскиот клуб Трабзонспор, а се нафати да застане и на кормилото на Романците во следниот квалификациски циклус. Своето деби на клупата на Романија тој ќе го има на 24 ноември во Торино, на дуелот со Италија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.