ЖРК Вардар подобар од Крим во вториот натпревар од Регионалната лига - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

ЖРК Вардар подобар од Крим во вториот натпревар од Регионалната лига

ЖРК Вардар подобар од Крим во вториот натпревар од Регионалната лига

По вчерашниот пораз од Будуќност, ракометарките на ЖРК Вардар во вториот натпревар од првиот турнир во рамките на Регионалната лига славеа против екипата на Крим со убедливи 38-29 (19-13).

„Вардарки“ беа далеку подобар противник на паркетот, уште во првото полувреме обезбедувајќи си ја победата. Во второто полувреме само рутински се одржуваше предноста за конечна победа.

Најефикасна во македонскиот состав беше Херем со 9 гола, а по 6 погодоци постигнаа Радичевиќ и Дамњановиќ. Со четири постигнати гола натпреварот го заврши Лазовиќ. Бајрамовска во редовите на Крим постигна пет гола.

По настапот на првиот турнир од Регионалното натпреварување, сега комплетната концентрација е кон настапот во Лигата на шампионите и првата пресметка во 2017 година во ова натпреварување, против Будуќност.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.