Адеми не запира – И втор гол во првиот меч за Динамо З. (ВИДЕО)

По само шеснаесет дена по последниот меч во дресот на Македонија на ЕВРО и без ниту еден подготвителен натпревар Аријан Адеми повторно покажа за каква класа на фудбалер се работи, постигнувајќи и втор гол на мечот против Валур во Лигата на шампионите.

Адеми во 72. минута со својот втор гол на мечот ја зголеми предноста на „модрите“ од 3-0 и веќе повеќе од сигурно тимот од главниот град на Хрватска обезбеди пласман во 2. коло од квалификациите во елитното натпреварување.

 

 

Се вчитува...