Академија Пандев официјално го промовираше Танушев (ФОТО)

Ѓорги Танушев е првото засилување за Академија Пандев за новата натпреварувачка сезона.

Фудбалерот од средниот ред меѓу „пандевци“ доаѓа по настапот изминатава сезона за прилепска Победа.

Покрај Танушев, во сениорскиот тим се вратени и Кристијан Велиновски кој беше позајмен во Брегалница, како и Емир Скендери кој беше пратен на позајмица во Кожуф.

Се вчитува...