Ако ја мине Англија, футсал репрезентацијата ќе игра против Србија, БиХ и против Романија

Македонската репрезентација во футсал ќе биде дел од квалификациската група 4 за Европското првенство во 2022 година, ако успее да ја елиминира Англија во претквалификацискиот меч кој е закажан за ноември.

Евентуални противници на Македонија во квалификациите кои ќе се играат од 6 декември до 14 април идната година се селекциите на Србија, Босна и Херцеговина и на Романија.

Се вчитува...