Алиоски донесе триумф за Лидс јунајтед

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгјан Алиоски беше стрелец на победнички погодок за Лидс јунајтед во триумфот (2-1) против Болтон. Тој успеа да ја погоди противничката мрежа во 68.минута со необичен лоб удар.

Претходно, Бамфорд од пенал донесе предност за Лидс, а израмни Биверс.

Се вчитува...