Алиоски со Лидс ги почна подготовките за Премиер-лигата (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски со својот Лидс ги стартуваше подготовките за новата сезона во Премиер-лигата.

Дел од одморот Алиоски го мина на Ибица, па сега повторно се активира со тренажниот процес за својата прва сезона во една од најсилните европски лиги.

Враќањето во премиерлигашкото друштво Лидс ќе го очекува и со неколку засилувања како начин за зголемување на конкурентноста на тимот за битка со елитата во Англија.

Се вчитува...