Алкалоид го крена пехарот на турнирот „Марко Божиновски“

Екипата на Алкалоид е победник на третиот меморијален турнир „Марко Божиновски“, кој во претходните три дена се играше во скопската населба Ново Лисиче.

Беспрекорната организација и интересните натпревари понудија ракомет за уживање меѓу екипите од кадетска конкуренција, кои вообичаено се натпреваруваат во овој турнир.

Кадетите на Алкалоид прикажаа најмногу на турнирот, најпрвин славеа над Морнар, Струга и над Бутел, за во големото финале по голема битка да го совладаат и тимот на Коњух од БиХ, со минимални 28-27.

Третото место на турнирот го освои Е. Пелистер, кој во „малото финале“ славеше над црногорски Морнар.

Се вчитува...