Алжир, доаѓаме: Ракометарите подготвени за СП (Фотогалерија)

Младинската ракометна репрезентација на Македонија го одржа последниот тренинг во Скопје, пред утрешното заминување на Светското првенство во Алжир. Максимално фокусирани на претстојниот предизвик и желни за успех, Филип Талески, Филип Кузмановски и останатите ракометари ќе треба сиот свој квалитет да го покажат токму на мундијалот.

Имаа одлични подготовки, под палката на селекторот Илија Темелковски, и во глас велат: „Алжир, доаѓаме!“ 

[new_royalslider id=”715″]

Се вчитува...