Ангеловски тестира нов напад: Трајковски и Тричковски во трио со Пандев

ЕКИПА во Белек,

Никола Ѓуровски

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, направи четири замени во стартниот состав за денешниот пријателски натпревар против Азербејџан, а во однос на претходниот меч против Финска. Шанса за настап сега добија Бобан Николов, Марјан Радески, Иван Тричковски и Александар Трајковски, кои беа резерви на првиот меч со Финска.

На клупата овојпат останаа Аријан Адеми, Стефан Спировски, Езгјан Алиоски и Илија Несторовски.

Македонија ќе го почне мечот во следниот состав: Димитриевски, Ристовски, Муслиу, Велковски, Ристевски, Николов, Барди, Радески, Тричковски, Пандев, Трајковски.

Се вчитува...