Арсенал триумфално во Саутемптон… (ВИДЕО)

Арсенал триумфираше со 0-2 на гостувањето против Саутемптон во Премиерлигата.

Нкетиа во 20. минута донесе предност за “топчиите”, а Вилок во 87.минута заокружи на 0-2.

По овој триумф Арсенал останува во игра за европска виза.”Топчиите” со 43 бода се на деветтото место, на шест бода од петопласираниот Манчестер јунајтед.

Се вчитува...