Арсенал „здрман“ од Брентфорд на стартот од Премиерлигата (ВИДЕО)

Арсенал доживеа пораз од 2-0 на гостувањето против Брентфорд на стартот од новата сезона во Премиерлигата.

Триумфот на домашните беше најавен со погодокот на Шпанецот Серхи Кањос уште во 22. минута од натпреварот.

Во 73. минута од средбата Норгард ги постави конечните 2-0.

Се вчитува...