Атлетико Мадрид го освои Билбао

Атлетико Мадрид стигна до третиот триумф во новата сезона од Ла Лига, откако го совлада Атлетик Билбао на гости со 1-2. Тимот на Диего Симеоне очигледно влезе во посакуваниот ритам и забележа значајна победа.

Адуриз кон крајот на првиот дел не успеа да реализира пенал за Атлетик Билбао, а тоа го казни Кореа во 55.минута. Караско зголеми на 0-2 во 73.минута, а Раул Гарсија во судиското продолжение постигна само почесен гол за Атлетик Билбао.

Angel Correa Goal HD – Athletic Bilbao 0-1… by livefutbolllYannick Carrasco Super Goal HD | Athletic… by footballTVRaul Garcia GOAL – Athletic Bilbao 1-2 Atletico… by fififilive

Се вчитува...