Атлетико Мадрид го победи „фенерџијата“ Елче во мечот кој почна со минута молк за Пеле (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид се проби на третата позиција на табелата во Ла Лига откако славеше со 2-0 во 15. коло против Елче на домашен терен.

Атлетико се мачеше против „фенерџијата“ но успеа да дојде до триумфот со головите на Жоао Феликс во 56. минута и Мората во 74. минута.

Натпреварот почна и со минута молк во знак на почит на легендата на светскиот фудбал Пеле, кој денеска на 82-годишна возраст почина по тешката битка со ракот на дебелото црево.

 

Се вчитува...