Атлетико Мадрид го претстави Суарез – Луис добредојде! (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид го претстави Луис Суарез кој во овој трансфер период во клубот премина од редовите на Барселона. Во каталонскиот клуб односите не се најдобри, а тоа го покажа и прошталното писмо кое го имаше Меси за неговиот пријател Суарез во кој напиша дека Уругваецот не заслужил така да биде избркан од клубот. Изминативе шест години Луис Суарез беше дел од Барселона за која на 283 одиграни натпревари постигна и 198 погодоци.

 

 

Се вчитува...