Атракции за мерак: Најубавите десет забивања во Евролигата (видео)

Официјално заврши лигашкиот дел од елитното европско кошаркарско натпреварување, а Евролигата денеска објави суператрактивна топ-листа од десетте најубави забивања од почетокот на сезоната.

Атракции за мерак, а на првото место се најде бекот на Барселона, Адам Ханга, со фантастичниот потег на шпанското дерби со Басконија.

Уживајте во овие десет маестрални потези на кошаркарските терени ширум Европа…

Се вчитува...