Автогол на Шкупи…, Санта Клара до предност во Скопје (ВИДЕО)

По почетното испитување на силите, португалската Санта Клара доаѓа до водство од 0-1 против Шкупи во првиот натпревар од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига.

Португалците до предноста дојдоа благодарение на автоголот на Ратубјае во 30. минута од средбата.

Претходно натпреварот мина во израмнета игра со по една шанса на двете страни.

Се вчитува...