Автокоманда „гори“: Скопје слави влез во Прва лига (ВИДЕО)

Скопје на убедлив начин го обезбеди враќањето во прволигашкото друштво, доминирајќи максимално низ текот на целата сезона во Втората лига – Запад.

Со денешната победа од 3-0 над Велешта, скопјани само ја потврдија доминацијата. Па, сосема очекувано Автокоманда вечерва „гори“, славејќи го влезот во елитата…

 

Се вчитува...