Баерн Минхен мина лесно и низ Истанбул

Баерн Минхен лесно мина во четвртфиналето на Лигата на шампионите откако го совлада Бешикташ и во реваншот од осминафиналето во елитното европско натпреварување со 1-3. Тијаго Алкантара го отвори резултатот, Ѓонул постигна автогол, а Сандро Вагнер го постигна третиот гол за баварскиот тим.

Тимот на Јуп Хејнкес беше надмоќен и во возвратните 90 минути и со половина сили успеа да ја реализира својата цел, да се пласира меѓу осумте најдобри екипи во Лигата на шампионите.

Се вчитува...