Беласица не пропушти: Победничка фотографија по градската пресметка (ФОТО)

Фудбалерите на Беласица сезонава се во подредена ситуација на прволигашката сцена. Денеска успеаја да стигнат до првата победа, иако помалку среќено, но сето тоа повеќе од доволно за одбележување со победничка фотографија.

Посебно, кога триумфот е извојуван во градската пресметка против Академија Пандев и тоа во првиот прволигашки натпревар кој се одигра на теренот на Спортскиот центар „Пандев“ во Струмица.

 

Се вчитува...