Беласица претстави две нови засилувања

ФК Беласица се засили со двајца нови фудбалери, кои треба да помогнат во зацртаната цел на клубот за претстојната сезона. Христијан Делевски кој игра на позиција централен дефанзивец и Стефан Митрев кој игра на позиција голман, се новите аквизиции на сино – белите.

Се вчитува...