Белгијците не успеаја да слават против Грција (ВИДЕО)

Еден од најголемите фаворити за освојување на титулата на ЕВРО 2020, селекцијата на Белгија не успеа да победа на пријателскиот дуел со Грција.

Белгијците поведоа со голот на Азар во 20. минута, но Грците со голот на Цавелас во 66. минута успеаја да израмнат за конечни 1-1.

 

Се вчитува...