Бензема и Крос за триумф на „кралевите“ во Билбао (ВИДЕО)

Карим Бензема и Тони Крос донесоа нова победа за Реал Мадрид во Ла Лига.

„Кралевите“ триумфираа со 0-2 на гостувањето против Атлетик Билбао во 18. коло од шпанската лига.

Бензема најпрво во 24. минута донесе предност од 0-1, а кога се чинеше дека така и ќе заврши натпреварот, во 90. минута Тони Крос погоди за конечни 0-2.

 


Се вчитува...