Без дилема: Ламело Бол „руки“ на годината (ФОТО)

Наградата за најдобар „руки“ на овогодишната сезона во НБА лигата му припадна на бекот на Шарлот, Ламело Бол кој и покрај тоа што пропушти 21 натпревар во текот на сезоната беше на чекор да го одведе својот тим во плејофот по цели шест години.

Плејмејкерот во просек постигнуваше 15.7 поени, 6.1 асистенција и 5.9 скока по натпревар и сосема заслужено ги доби гласовите пред Ентони Едвардс од Минесота.

Се вчитува...