Без голови на полувреме на реваншот меѓу Силекс и Петрокуб во Молдавија

Освојувачот на Купот на Македонија, Силекс игра без голови 0-0 на полувреме во реваншот против молдавски Петрокуб во 1. квалификациско коло во новоформираната Конференциска лига на УЕФА.

Домаќините по првите 45 минута се далеку подобар тим, но кратовци одлично се бранат и се уште остануваат во игра за пласман во следната рунда.

За потсетување првиот меч на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје заврши 1-1, но поради укинување на правилото гол во гости и со овој резултат Силекс се уште е во игра за пласман понатаму.

Се вчитува...