Без победник вечното хрватско дерби меѓу Хајдук и Динамо З. (ВИДЕО)

Хајдук и Динамо Загреб одиграа без победник 1-1 во вечното хрватско дерби како дел од заостанатиот натпревар од 22. коло во Првата хрватска лига.

Гостите поведоа со голот на Мајер во 16. минута, додека конечните 1-1 ги постави Марко Ливаја во 44. Стефан Ристовски и Аријан Адеми го одиграа цел натпревар во редовите на Динамо Загреб, додека Јани Атанасов на овој меч остана на клупата за резерви на Хајдук.

 

 

Се вчитува...