Битанг го напушти Вардар, продолжува во Олимпијакос Волос

Нигерискиот интернационалец Кларенс Битанг и дефинитивно го напушта Вардар и се сели во Грција каде ќе настапува за тимот на Олимпијакос Волос. Тој се збогува со „црвено-црните“ преку социјалните мрежи.

„Беше уживање да се биде дел од клубот. Во овие две години Македонија ми беше дом, поради Вардар и неговите навивачи. Благодарам за се, научив многу и на Вардар му посакувам се најдобро. Секогаш ќе бидете во моето срце“, објави Битанг.

Единствен странец кој останува во клубот е Украинецот Евгениј Новак, а Вардар има забрана за трансфери во летниот и во наредниот зимски преоден рок.

Се вчитува...