Бламажа на годината: Како само се посрамотија фудбалерите на Рајо Валјекано…

Рајо Валјекано одигра само 2-2 на дуелот на домашен терен со Џирона, а исходот можеше да биде сосема поинаков ако соиграчите на нашиот Столе Димитриевски не се избламираа во обидот да ги имитираат Лео Меси и Луис Суарез.

Имено, при водство на Рајо од 2-1 беше досуден пенал за домашната екипа, но наместо за удар од белата точка домаќините се решија за комбинација и додавање во стилот на поранешните ѕвезди на Барса.

Проблемот е во тоа што експериментот не успеа, Трехо шутираше над гредата, а казната стигна кога гостите постигнаа гол за израмнување…

Се вчитува...