Бобичанец носи водство за Мура против Шкендија (ВИДЕО)

Словенечка Мура доаѓа до водство во реваншот против Шкендија во 1. квалификациско коло во Лигата на шампионите. Стрелец на голот за Словенците беше Бобичанец во 25. минута.

За потсетување првиот натпревар одигран во Скопје, словенечкиот шампион го доби со 1-0.

 

Се вчитува...