„Бомба“ на Филип Кузмановски која ја обиколи ракометна Европа (ВИДЕО)

Лајпциг стави крај на серијата од две победи во низа на Филип Кузмановски и неговиот Хановер вчера откако на домашен терен славеше со 32-25. Нашиот интернационалец натпреварот го заврши со три гола, но еден од нив беше вистинска „убавица“.

По завршувањето на првото полувреме тој изведе удар од девет метри по кој со еден проектил успеа да го совлада голманот на домаќините.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DIE RECKEN (@dierecken)

Се вчитува...