Бомба од Шкотска – Жозе Мурињо седнува на клупата на Селтик!

Искусниот португалски стратег Жозе Мурињо ќе го преземе шкотскиот гигант Селтик, пренесуваат медиумите од оваа земја. Португалецот на почетокот на неделата доби отказ од Тотенхем по серијата лоши резултати во Премиер-лигата, но и сензационалната елиминација од Динамо Загреб од Лигата на Европа.

Селтик има лоша сезона, бидејќи големиот ривал Ренџерс на убедлив начин успеа да стигне до титулата во шкотската Премиер-лига.

 

Се вчитува...