Борко Ристовски во Топ 5 одбрани на стартот од ЛШ

Борко Ристовски имаше извонреден настап на стартот од Лигата на шампионите, откако со 16 успешни интервенции донесе реми на гостувањето против својот поранешен клуб Некар Левен.

Една од тие 16 одбрани беше доволна за Македонецот да се најде во Топ 5 листата од најдобри голмански интервенции во првото коло од ЛШ.

Одбраната на Ристовски, како и целокупната Топ 5 листа можете да ги погледнете на следниот ЛИНК .

Се вчитува...