Бостон продолжува да гази – деветти триумф во низа

Бостон стигна до деветата победа во низа во НБА лигата откако изминатата вечер славеше против Торонто со 104-106 во трилер завршница. Сиакам беше лидер на тимот од Канада со 29 поени, 10 асистнеции и 9 скока, додека Браун го предводеше Селтик со 27 поени, 8 скока и 7 асистнеции.

Минесота на крилјата на Ентони Едвардс и неговите 44 поени, 6 скока и 4 асистенции славеше со 113-104 против Хјустон. Најрасположен во противничкиот тим беше Алпен Шенгун со 19 поени, 16 скока и 7 асистенции, но Турчинот нема по добро да ја помни изминатата ноќ откако доби два брутални „постери“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BasketNews (@basketnews)

Останати натпревари:

Вашингтон – Орландо 138-118
Атланта – Шарлот 118-122
Кливленд – Милвоки 114-102
Феникс – Индијана 112-107
Сакраменто – Филаделфија 127-129

Се вчитува...