Братот на ѕвезда на ПСЖ со жестоки навреди кон Тухел: „Да ти е.ам мајката, поим немаш…“

Тренерот на француски ПСЖ, Томас Тухел наиде на жесток удар од братот на фудбалерот на овој тим Преснел Кимпембе.

По синоќешниот пораз од Борусија Дортмунд во осминафиналето од ЛШ, братот на Преснел, Ману Китоко на својот Инстаграм профил го навредуваше жестоко германскиот стратег.

„Се надевам дека сега си многу среќен по се ова. Да ти е.ам мајката, немаш поим од фудбал. Кучкин сине…“ – ми порача на Тухел братот на Кимпембе.

Интересно е дека Кимпембе го одигра целиот натпревар против Борусија… Како одигра е друга тема.

 

Се вчитува...