Братство од Житоше ќе игра во ВМФЛ Исток

Екипата на Братство Житоше го совлада Хоризонт Турново со 0-1 во натпреварот за пласман во Втората лига исток. Мечот кој се играше во Штип меѓу двете екипи кои завршија како второпласирани во своите региони ја доби помалку познатиот клуб од Ложани со минимални 0-1.

Клучниот момент на натпреварот се случи во 85. минута кога Шабанов го постигна голот за промоција.

Се вчитува...