„Бурек со сирење“ – црногорските навивачи со најсмешна провокација кон БиХ

Црногорските навивачи го имаа потегот на мечот на синоќешниот дуел меѓу Црна Гора и БиХ (1-1) откако цела трибина почна да скандира „Бурек со сирење“.

Пораката беше испратена до противничките играчи и навивачи, поради нивниот добро познат став – дека бурек може да биде подготвен само со едно нешто, со МЕСО.

Црногорците најдоа идеален начин симпатично да ги „пецнат“ соседите, притоа станувајќи ги главна тема во регионот.

Се вчитува...