Бутел се засили од Алкалоид со кадетскиот репрезентативец Новаковски

Тимот на Бутел Скопје се засили со кадетскиот репрезентативец Матеј Новаковски, кој настапува на позицијата кружен напаѓач.

Новаковски доаѓа од тимот на Алкалоид и се обврза на договор од три сезони со нашиот клуб.

„Тој има одлични физички предиспозиции (18/195/95) и одлично се вклопува во нашиот систем да им даваме шанса на млади и перспективни ракометари. Претходно ги засиливме нашите редови со кружниот напаѓач Драган Шољиќ, левите бекови Тодор Узунчев и Теодор Тодески, како и десните бекови Димитар Узунчев и Мартин Петровски“ – информираат од РК Бутел.

Се вчитува...