Чеферин со моќна порака – Фудбалот не е алчност, фудбалот е страст

Денеска се одржа редовниот годишен конгрес на Европската фудбалска федерација УЕФА на која главна тема беше формирањето на Суперлигата на 12 најмоќни клубови во Европа. Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин испрати моќна порака во која вели дека што и да се случи фудбалот носи забава и емоции кај фановите.

„Што и да се случи, фудбалот носи забава и емоции кај фановите. Фудбалот не е алчност, фудбалот е страст“, изјави Чеферин. 

 

Се вчитува...