„Чекањето заврши“ – Подготвен е дресот за шампионите (ФОТО)

Англискиот шампион Ливерпул го промовираше домашниот дрес за следната година. Тој е во производство на американската компанија за спортска опрема „Најки“, а е во стандардната „цревена“ боја. Навивачите на клубот се воодушевени од изгледот и се надеваат дека во новата сезона со оваа постава дресови повторно ќе стигнат до титулата во Премиер-лигата.

 

Се вчитува...