Челси против Вест Хем им се врати на победите (ВИДЕО)

Челси по два порази во низа конечно успеа да дојде до победа откако во последниот меч од 14. коло триумфираше над Вест Хем со минимални 1-0.

Домаќините до водство стигнаа во 10. минута кога по одлично изведениот корнер на Мејсон Маунт најдобро се снајде Тијаго Силва. На 2-0 зголеми Тами Абрахам во 78. минута, додека истиот фудбалер ги постави конечните 3-0 само две минути подоцна.

Со триумфот Челси се искачи на петтата позиција на првенствената табела со 25 гола, додека Вест Хем останува 10. со 21 бод.

 

 

 

Се вчитува...