Човекот наречен „магија“: Што се може да погоди Лука Дончиќ… (ВИДЕО)

Далас триумфираше во предсезонскиот меч против ЛА Клиперс со 122-114. Првата ѕвезда на тимот, Лука Дончиќ не се наигра премногу на мечот, минувајќи неполни 18 минути на паркетот за ефект од 14 поени, девет асистенции  осум скока.

Но, навивачите на Далас не останаа покуси за атракциите на Лука кој знае и тоа како да им го овозможи.

За време на загревањето пред мечот со помош на рамото ја испрати топката во кошот. Уште една магија на кошаркарскиот феномен…

Се вчитува...