Да добиеш новогодишен подарок од Дамјан Стојановски (ФОТО)

Стотина првачиња од основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ во општина Аеродром, денеска посреќни си заминаа дома, откако на подарок добија новогодишно пакетче од кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром. Подароците ги поделија капитенот Дамјан Стојановски, заедно со репрезентативните и клупски колеги Андреј Магдевски и Андреј Маслинко, како и директорот на клубот, Тони Грнчаров.

Се вчитува...