Дали Новак ќе оди до крај и во најтешкиот момент ќе стане најголем на сите времиња?

Ако верувате дека Новак Ѓоковиќ ќе излезе посилен од било кога, тогаш MOZZART ја има вистинската понуда за Вас!

Во моментите кога Ѓоковиќ беше притворен во Мелбурн, MOZZART одлучи да го прогласи за победник на Австралијан Опен – па така, сите тикети уплатени до 7. јануари на кои се типува дека српскиот тенисер ќе го освои првиот Грен Слем турнир сезонава – се исплатени.

Во меѓувреме, Ѓоковиќ издејствува победа на суд и доби дозвола да се движи слободно – почна да тренира на терените во Мелбурн и сите очекуваме конечно да му се дозволи она кое го знае најдобро на светот – да игра тенис.

Веруваме дека во наредните денови повеќе ќе се говори за сервисите и за форхендите, отколку за вакцинацијата и ПЦР-тестовите кога е во прашање Ѓоковиќ, а не се малку оние кои се уверени дека Ноле ќе излезе посилен од било кога и дека ќе го освои 21-от Грен Слем турнир со што ќе стави точка кога се води дебата околу тоа кој е најдобриот тенисер на сите времиња (во моментов има 20 и на листата е изедначен со Федерер и Надал).

Колку Новак е голем тенисер покажува и фактот дека и покрај сите работи важи за прв фаворит за титулата на Австралијан Опен – квотата за него во MOZZART изнесува 2,60 – што значи дека со вложени 100 денари ќе освоите 260 денари. Втор фаворит за тронот е Данил Медведев (коефициент 3,00), па следи Александар Зверев (коефициент 4,00), додека коефициентот за Рафаел Надал изнесува 10,00.

Сите квоти можете да ги погледнете ОВДЕ.

Ова практично значи дека сите оние кои претходно се обложиле на Ноле и веќе ги исплатиле тикетите може да остварат двојна добивка! Секако, ако повторно се обложат на Ѓоковиќ, а тој триумфира во Мелбурн.

Биди победник, типувај на Новак!

Се вчитува...