Дали Том Брејди најави крај на кариерата? (ФОТО)

Најдобриот квотербек во историјата Том Брејди најави дека полека, но сигурно се ближи крајот на неговата богата кариера. Тој изјави дека се ближи кон крајот на прашањето уште колку време мисли да биде дел од лигата.

„Доаѓаме до крајот. Се поблиску е крајот“, накратко изјави Брејди. 

43-годишниот Брејди е најтрофејниот ентитет во историјата на НФЛ лигата со седум освоени Супер-боулови, а зад него се Питсбург Стилерс и Њу Ингланд Петриотс со по шест освоени.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN (@espn)

Се вчитува...