Дани Алвеш го украде шоуто – Преку 40.000 фанови на неговата промоција во Сао Паоло (ВИДЕО)

Навивачите на Сао Паоло на фантастичен начин му посакаа добредојде на Дани Алвеш. На презентацијата на еден од најтрофејните фудбалери во историјата присуствуваа повеќе од 40 илјади гледачи.

36-годишниот фудбалер потпиша договор со Сао Паоло до 2022 година, а во Бразил се враќа по 17 поминати години во Европа.

Се вчитува...